Túra na Bunratty

23.2.2008


Míšova anabáze s oknem a pěší výlet na Bunratty ... chudák předem netušil, že ujde 40 km :-))

Dnes brzy ráno se mi stala následující příhoda. Na noc si otvírám okno. To stejné okno, které je vyfoceno v první sadě fotek. Asi v 5 hodin ráno jsem šel na záchod a když jsem se vracel, řekl jsem si, že okno zavřu. Tak jsem odhrnul záclonu, šáhnul jsem pro okno, ono mi zůstalo v ruce. Rychle jsem po něm šáhnul i druhou rukou, protože jsem ho držel jen tak za kličku v jedné ruce, a tak jsem ho naštěstí zachytil, aby nevypadlo na zahradu a nerozbilo se. Tak jsem si trochu zanadával a opřel okno zevnitř a šel spát. Výsledek vydíte na dnešním prvním obrázku ("Neotvírat toto okno!"). Byl jsem poučen o tom, že nejsem první, komu tohle okno vypadlo a že už ho nemám otvírat. Prý mi to zapomněli říct a původní nápis už byl setřený. Tak to jen tak na úvod.
Naplánoval jsem si na tento den túru na Bunratty, což je hrad nedaleko Limericku. Nedalo je to autem nebo autobusem, protože je to po "skoro" dálnici. Já jsem si chtěl trochu protáhnout tělo, tak jsem tam vyrazil pěšky. Nebyl to asi nejlepší nápad, protože drtivou většinou jsem šel těsně podél této silnice. Nicméně na Bunratty jsem dorazil, zjistil jsem, že vstupné je 17EUR, tak jsem se otočil a šel zase zpátky. Původně jsem ale ani nezamýšlel jít dovnitř na prohlídku, chtěl jsem se hlavně projít, tak jsem si z turistického průvodce vybral první cíl, ke kterému by šlo dojít.
Hrad Bunratty v podobě, jak vypadá dnes pochází z roku 1460, ale byla údajně na stejném místě pevnost už v době Vikingů. Na pozemku kolem hradu je vybudován historický park, který je rekonstrukcí vesnice 19.století.
Cestou zpátky jsem ještě cvaknul koně pasoucí se na soukromých pozemcích. Jinak túra to byla vydařená, když jsem dorazil domů, sotva jsem pletl nohama. A když jsem zjistil na internetu, že jsem ušel přes 40 km, tak to se mnou málem šlehlo o zem. Ještě pár takových výletů a můžu vyrazit na Pochod Praha Prčice trasu Karla Kuleho.Zmiňované okno

Hrad Krále Jana foce

Výhled na rozvíjejíc

Umělecké foto krajin

...

A to už je hrad Bunr

...

...

Hrad Bunratty z druh

Pro porovnání velikoHospoda Durty Nelly'

Nějaké sklepy nedávn

Detail bláta

Kanál přivádějící bl

Krajinka jako z pohá

Bunratty z dálky

...

Pasoucí se koně tu n