Výlet s Kevinem (jeden ze šéfů ve firmě)

12.4.2008


Výlet na jezero Lough Derg .................................................................................Kevin, jeden ze šéfů firmy, kde pracuji, se čerstvě přestěhoval do domu u jezera Lough Derg. Dům patří jeho milionářskému kamarádovi, který postavil a vlastní asi polovinu domů v té vesnici. Tipuju, že jich může tak 50. Prý to byl pro něj jenom takový malý projekt. Takže mu ten jeden dům půjčil a půjčil mu k tomu i svoje dva motorové čluny, které si koupil, ale údajně je nikdy nepoužil.
Kevin nás tedy pozval na projížďku po jezeře a na návštěvu ostrova. Vzhledem k tomu, že díky novému členu posádky našeho domu, Julianovi z Francie, máme k dispozici jeho auto, nebyl problém k jezeru zajet. Jezero Lough Derg je pořádně velké.
Ostrůvek na jezeře jsme navštívili, jsou tam nějaké prastaré památky včetně věže, do které není žádný viditelný vstup. Možná tam byl nebo je, vstup někudy z podzemí. Myslel jsem, že se o tom něco dočtu na informační tabulce, kterou jsem si z toho důvodu vyfotil, ale jak se můžete sami přesvědčit, moc užitečného cedulka neříká.
Za zmínku stojí taky loď. Na fotce sice vypadá jako obyčejná loďka, ale ve skutečnosti je to silná a pekelně rychlá loď. Nevím, jestli jsme dali maximálku, ale jeli jsme podle mě kolem 80km/h, což je na vodě rychlost jako blázen.

Krátké, ale poměrně velké (44MB) video přímo z lodě. Podlě mě stojí za to.Věž na ostrově Holy

Julian, nový přírůst

Pozůstatky hrobky ne

...

...

...

...

...

...

...

...

Obyčejný strom, ale

Pro úspěch ještě jed

...

....

....

...

Ten v tý modrý bundě

...

Věž z podhledu ...

...

...

...

...

...

...

Cedulka celkem bez i

...

...

...

...

A to je ona loď